Demirtaş’tan Erdoğan’a: Utanman yok; ülkeyi yoksulluğa boğdun, yatacak yerin yok

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın yeniden aday olmasına ilişkin, “Binlerce insanın ölümünden sorumlusun, utanman yok. Ülkeyi yoksulluğa boğdun, yatacak yerin yok” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. Meclis’te “cumhurbaşkanı aday gösterme” süreci de başladı. Konuyla ilgili dün AKP milletvekilleri, Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine ilişkin grup kararı alındı. Selahattin Demirtaş konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

Demirtaş’ın paylaşımı şöyle:

“Diploman yok. Yeniden adaylık hakkın yok. Binlerce insanın ölümünden sorumlusun, utanman yok. Ülkeyi yoksulluğa boğdun, yatacak yerin yok. Bu kadar “yok”ların varken aday olamazsın.”


“Gel, yol yakınken siyaseti bıraktığını açıkla, ülke nefes alsın. Ha, ille de “Tarihi bir seçim hezimeti yaşamak benim de hakkım” diyorsan hakkını teslim edeceğimizden kuşkun olmasın.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir