Türk futbolunda yeni bir dönem!

Türk futbolunda yeni bir dönem başlıyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe stadyumlarındaki belli kesimleri, koltuksuz olarak ateşli taraftarlarına açıyor. UEFA’nın tandığı fırsat sonrası üç büyük kulübün harekete geçtiği bildirildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bora Bahçetepe, sarı kırmızılıların maçlarına ev sahipliği yapan Nef Stadyumu’nda değişikliğe gitmeye hazırlandıklarını söyledi. Ayakta seyirci alımının kapasite artışı anlamına geleceğine dikkat çeken Bahçetepe “Bir süredir gelirleri nasıl arttıracağımıza yönelik çalışmalar yürütmekteydik. UEFA bu konuda izin verince, bu bağlamda koltuksuz tribün gündeme geldi” diyerek şöyle devam etti:

“Mevcut statik yapı izin verecek mi ve ne şekilde verecek ona bakacağız. Emniyetten de gereken izinleri alacağız. Stadımızın mimarı Mete Bey’in ekibi ile statik raporu üzerinde çalışıyoruz. Konuyla ilgili altyapıyı hazırlıyoruz. Maliyetler, izinler vs. bitince başkana sunacağız ve oradan alınacak onayla işe koyulacağız. Kale arkalarında, her bir kale arkasında 4 biner olmak üzere toplamda 8 bin koltuksuz bölüm düşünüyoruz. 8 bin fazla seyircinin gelmesi, stadyumdaki satış mağazamızda, stat çevresi restoranlarda faaliyetlerin artması anlamına gelecek.”

Beşiktaş da harekete geçti

Fenerbahçe: Cezbedici bir adım

Sarı-lacivertliler de konun takipçisi… Fenerbahçe’nin Stat Yönetimi’nden Sorumlu Yöneticisi Ahmet Ketenci, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Futbolda geçmişe dönmek, tribünün ruhunu güçlendirmek, omuz omuza kavramını yeniden canlandırmak anlamına gelecek bir uygulama. Tribün gelirlerinin artması noktasında kulüpler için cezbedici bir adım. Ülker Stadyumu’nda şu an bir yenileme söz konusu değil. Ancak tüm araştırmalarımızı, fizibilite çalışmalarımızı yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir