ASUS IoT, MDS-M700 Modelini Tanıttı

ASUS IoT, MDS-M700 modelini duyurdu. Bu yepyeni tıbbi sınıf kutu tipi bilgisayar, sağlık sektöründe çeşitli alanlarda olağanüstü performans ve hizmet sunmak için tasarlandı.

Ekran ve görüntü yakalama teknolojileri ultra yüksek çözünürlüklere (UHD) ulaşıyor. MDS-M700 de bu ilerlemenin ön cephesinde yer alıyor. 4K UHD desteği veren bu ürün insan dokularını, damarlarını ve vücut yapılarını benzersiz derecede net ve hassas bir şekilde görüntüleyebiliyor. MDS-M700 modeli CE, FCC ve IEC 60601-1-2 sertifikaları gibi tıbbi güvenlik alanında sektör standartlarını karşılıyor.

Dijital operasyon odaları ve akıllı sağlık uygulamaları için talebin artması, MDS-M700 modelinin güvenilir bir tıbbi sınıf kutu tipi bilgisayar şeklinde tasarlanmasının önünü açtı. 45 dB gibi son derece düşük bir gürültü seviyesinde çalışan ve tek parça kapağa sahip olan MDS-M700, alkole dayanıklı olması sayesinde hijyenik ortamların korunmasına yardımcı oluyor. Bu sayede ürün, cerrahi merkezleri, ameliyathaneler ve eğitim tesisleri gibi steril yerlerde kullanılabiliyor. Intel Core (13. nesil) işlemcilerden ve tercihe bağlı olarak NVIDIA RTX A5000/A4000 ekran kartlarından güç alan MDS-M700, birçok farklı uygulamada son derece sessiz çalışırken olağanüstü performans sunuyor.

ASUS IoT MDS-M700 tıbbı yapay zekâ uygulamalarında farkını ortaya koyuyor. NVIDIA ekran kartlarının gücünden yararlanarak 4K video verilerini yakalayıp yapay zekâ destekli gerçek zamanlı analizler yapabilen model, üzerindeki üç Ethernet girişi sayesinde de farklı veri akışlarını kabul edebiliyor.

Kompakt tasarımı sayesinde, kısıtlı tıbbi ekipman alanlarına kolayca entegre edilebilen ürünün 12./13./14. nesil Intel CPU BIOS güncellemeleriyle uzun süre güvenilir bir şekilde kullanılabilmesi sağlanıyor. ASUS IoT MDS-M700 genel olarak mobil DR, ultrason, bilgisayarlı tomografi, MR ve röntgen makineleri için ideal olmasının yanında kusursuz veri yönetimi, cihazlar arası bağlantı ve görüntü işleme gibi olanaklar sunuyor.

Tıbbi uygulamaların talep ettiği görsel hassaslık seviyesine ulaşabilmek için MDS-M700 ’de 4K UHD video kaydı için tercihe bağlı olarak verilen bir de görüntü yakalama kartı bulunuyor. Bu kart sayesinde cerrahi işlemleri takip etmek ve incelemek kolaylaşıyor, güvenlik ve verimlilik artıyor.

Tıbbi operasyonların kesintisiz olmasının önemi bilen ASUS IoT, global müşterilerine hızlı yanıt veren servis sunarak teknik sorunların ve soruların anında çözülmesini hedefliyor. ASUS IoT sağlık sektöründeki müşterilerinin yüksek standartlarını karşılamaya kararlı ve sağlık teknolojilerinde güvenilir bir iş ortağı olmak için çalışıyor. ASUS IoT sağlık teknolojilerinin geleceğini, Healthcae Information and Management Systems Society tarafından her yıl düzenlenen HIMSS24 sağlık konferansında da tanıtacak. ASUS’un değerli iş ortağı Transcend Information Inc.’in standında  MDS-M700’ün neler yapabildiğini görmek mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir