Katarsis’e katılan Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu’ndan ”evlilik teklifi’ itirafı

Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar sunduğu Katarsis programının Sevgililer Günü özel bölümünde konuları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu oldu. İlişkilerine dair Gökhan Çınar’ın soruları cevaplayan İmamoğlu çifti, ‘Evlilik teklifini nerede ettiniz’ sorusunu kahkahalarla cevap verdi. Psikolog Çınar’ın, Ekrem İmamoğlu’na yönelttiği soruya gülerek, ‘Acaba belki o etmiştir’ diyerek eşi Dilek Kaya’nın kendisine evlenme teklifi ettiği imasında bulundu.

Dilek İmamoğlu, aslında teklifi tam anlamıyla kendisinin de etmediği, muhafazakar aile yapısı sebebiyle sürece girildiğini açıkladı. Dilek İmamoğlu, “Ettim yani. Zaten biz ilk buluştuğumuzda bile Ekrem’in elini ilk ben tutmuştum. Evlilik teklifini tabi ki ben etmedim ama, abimin arkadaşı olduğu için. Abim ablasının düğününe getiriyor arkadaşını, kız kardeşiyle bile tanıştırmıyor. Böyle bir muhafazakar, Karadenizli aile yapısı. Öyle olunca biraz, bizim ilişkimiz duyulduktan sonra klasik bir hal almaya başladı. Orada tabi ki teklifler, öyle önünde diz çökeyim, yüzük vesaire öyle şeyler biz de olmadı.” dedi.

Ekrem İmamoğlu eşinin açıklamasına ek olarak, “Ben zaten bahsediyordum yani hayalimden Dilek’e. Evlenmek istediğimden, bu ilişkinin bir evlilikle sonuçlanmasına olan isteğimden, duygumdan bahsediyordum. Dilek biraz mesafeliydi. Çünkü tam okul döneminin başlangıcındaydı, hazırlık aşamasındaydı. Doğal olarak mesafeliydi. Kolay bir zaman değil. Ben de henüz evlendiğimiz sene üniversiteden mezun olmuştum. O bakımdan çok meşakkatli zor bir dönem. Dilek2n bahsettiği konulardan dolayı ötürü de biraz hızlı gelişti. Çok kez etmişimdir bu teklifi, çok kez üzerine konuşmuşumuzdur. Çok net niye dile getirişim Bahçeşehir’de ki restoran aklıma geldi kaldı bilmiyorum, belki oradaki buluşmalarımız çok özel olmuştur. Ama çoklu teklif var yani, baştan itibaren bir teklif var.” diyerek anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir