Sanayi Ustaları Uyardı: Kontak Anahtarının Yanına Başka Anahtar Takanlar Yandı

Cüzdanımızda taşıdığımız kartların ardından fazla sayıda anahtar taşımak, ceplerimizi oldukça rahatsız edici durumlara getirebiliyor.

Bu durumun önüne geçmek için çoğu insan, anahtarlarını tek bir anahtarlık altında toplamayı tercih etmekte. Ancak bir otomobil sahibiyseniz ve kontak anahtarınızı başka anahtarlar ile birlikte kullanıyorsanız, bu durum otomobiliniz için büyük tehlikelere neden olabilir.

Her şeyden önce, ateşleme silindirinizin içindeki hassas parçaları korumak için anahtarlığınızda çok fazla anahtar bulundurulmamalı. Anahtarlıktaki ekstra ağırlık, ateşleme silindirinin tasarlanmadığı bir şekilde zorlanmasına neden olur. Bu da her sarsıntı, dönüş ve titreşimde iç parçaların yavaşça aşınmasına sebep olur.

Bu durum ateşleme silindirinin bozulmasına veya kilitlenmesine yol açabilir. Bu yüzden anahtarlıkta sadece gerekli anahtarları bulundurulması daha doğrudur.

Kontak anahtarınıza çok fazla anahtar eklemek, sürüş esnasında konsantrasyonunuzu bozabilir.

Araba hırsızlığı her yerde bir tehlikedir. Kontak anahtarınıza çok fazla anahtar eklemek hırsızların işini kolaylaştırabilir.

Bir hırsız aracınıza girip kaçmak istediğinde, diğer anahtarlarınıza ulaşması çok basittir, özellikle de kontak anahtarınızda bulunuyorsa.

Anahtarların sürekli çınlaması, kontak anahtarınızın daha hızlı eskimesine neden olabilir.

Eskimiş bir kontak anahtarı zamanla aracı çalıştırmada sorunlara yol açabilir. Eskimiş bir kontak anahtarı değiştirmek de masraflı ve zor olabilir.

Kontak anahtarlığınıza fazladan anahtar eklediğinizde, elektrik bağlantılarını bozabilir ve kontak anahtarı ile araç bilgisayarı arasındaki iletişim kesilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir